Poradna

Jaký je vztah mezi moderní stomatologií a alternativní medicínou?

Navzájem si nepřekáží. :-) V alternativní medicíně může i zubař hledat pomoc, když běžné postupy nestačí nebo nevyhovují. Je však třeba naprosto jasně říct, že principy čistění zubů, zánětů dásní a parodontu, vzniku a ošetření kazů a ošetření nádorů a úrazů jsou dnes naprosto jasné a nelze je léčit alternativně.

Je bělení zubů dlouhodobé?

 Ano. Ordinační bělení  Beyond™Max má velmi dlouhodobý účinek. Trvanlivost záleží především na další péči o vybělené zuby a dodržování pokynů odborníků. Běžný je účinek trvající několik let.

Je bělení zubů u Vás v ordinaci stejné, jaké si můžu koupit v obchodě?

Není. Bělení prováděné v ordinaci má mnohem rychlejší a silnější účinek,  ale musí být prováděno profesionály.

Bolí bělení zubů?

Ne. Od toho je po celou dobu přítomna kvalifikovaná hygienistka, aby okamžitě reagovala a citlivost při bělení ovlivnila.

Je bělení zubů dlouhodobé?

Ano. Bělení zubů pomocí technologie Beyond™Max zaručuje zářivý úsměv na několik měsíců.

Je ošetření opravdu bezbolestné?

Bezbolestnost představuje při naší práci jednu z našich priorit. O každém zákroku vám poskytneme veškeré potřebné informace. Důkladně jej s vámi prodiskutujeme, takže vás nic nepřekvapí.

Náš tým je tvořen zkušenými profesionály, kteří používají tu nejmodernější špičkovou techniku. Samozřejmostí je u nás v případech, jež si to žádají, použití účinných a šetrných anestetik.

Proč nemáte smlouvu s pojišťovnou? Chtěla bych zpátky alespoň to, na co mám z pojištění nárok!

Protože ani prohlídka nebo trhání zubu v našem pojetí neodpovídá tomu, co je ochotna zaplatit pojišťovna.

Co když mi plomba vypadne?

Tak zavoláte do recepce a sjednáte si nejbližší termín. Náš lékař vám ji znovu zhotoví. Bezplatně to bude zcela jistě do dvou let, potom to záleží na vaší péči o zuby a kontrolních návštěvách. Ale ona vám nevypadne, nebojte se! :-)

Ta bílá plomba neváží ani dva gramy a chcete za ni přes dva tisíce?

Ano. Materiál použitý na bílou plombu sice není jen ta hmota, ale také leptací gel, bonding, válečky, voda, světlo, teplo, nájemné, pojistka, atd. Hlavně je to ale čas. Čas velmi vzdělaných a vyškolených odborníků ve vybavené moderní ordinaci.

Od kdy se má chodit s dětmi k zubaři?

Co nejdříve. Nejlépe ještě před narozením :-). Díky poučení maminky a vedení prevence prakticky od narození jsme schopni zabránit mnohým škodám.

Jak poznáme, že potřebuje naše dítě rovnátka?

To se nedá na dálku posoudit. Pečlivý zubní lékař při prohlídce myslí i na toto a po zvážení všech okolností upozorní na potřebu rovnátek. Teprve potom přichází ke slovu ortodontista - specialista na rovnátka. Neuvážené nasazení pevných rovnátek u dítěte, které špatně čistí a má kazy, je špatné. Naproti tomu křivé zuby lze rovnat i později, třeba i v dospělosti.

Náš malý má všechny mléčné zoubky zkažené. Co s tím?

Dítě se zcela zkaženým mléčným chrupem za svůj stav nemůže. Můžou za ně rodiče a pokud jste dítě vodili k zubaři, tak i on. Měl důrazně vysvětlit, jak kazu zabránit. Teď vám nezbývá, než využít služeb některého specializovaného pracoviště dětské stomatologie.

Jaké opatření děláte proti amalgámu a rtuti?

Amalgám a rtuť nepoužíváme od roku 1992. Jediný okamžik, kdy můžou být v ordinaci páry rtuti, je při odvrtávání starých plomb. Pacienta chráníme důsledným odsáváním přímo u zubu, použitím gumové blány a velkého množství chladícího média a větráním ordinace.

Proč je plnění kanálků tak drahé?

Ošetření kanálků zubu (endodoncie, root canal terapy) je náročné na čas, zkušenosti, materiál i finance. Není-li provedeno správně, je zub ložiskem infekce ve vašem těle.

Proč se musí zuby s váčkem přeléčit?

Protože váček - granulom - je známkou toho, že je v kořeni zubu infekce. Ta se šíří do těla se všemi negativními důsledky pro celý organismus.

Není lepší mrtvý zub vytrhnout?

Není. Zub s dobře ošetřenými kanálky může být stejně hodnotný jako zdravý zub. Pokud ale nelze dosáhnout kvalitního výsledku ošetření, je skutečně lepší zub vytrhnout a nahradit implantátem. To platí i v případě, kdy pacient obtížně zvládá dlouhý čas na zubařském křesle.

Proč zubaři tolik rentgenují? Neškodí to?

Ne. Bez pohledu do nitra zubu a kosti se neobejdeme. Přístroje jsou moderní, digitální. Podléhají velmi přísné a časté kontrole. Radiační zatížení při běžném snímku u zubaře je skutečně nepatrné, nižší než při kontrole na letišti nebo při letu dopravním letadlem.

Můžete mi všechny zuby vytrhat a nastřelit nové?

Máte zřejmě zájem o náhradu všech vlastních zubů implantáty. Tato extrémní léčba je skutečně možná. Je vhodná u pacientů, kterým nejsme schopni zachránit jejich vlastní zuby. Musí jí předcházet velmi důkladné vyšetření.

Musí se implantáty čistit?

Ano, musí.

Proč jsou implantáty tak drahé?

Cena implantátů je dána jejich výrobcem. Námi výhradně používané švýcarské implantáty Straumann jsou jedny z nejdražších. Cena materiálu (vlastního implantátu) je asi 3-4x vyšší, než u jiných výrobků a napodobenin, které se také na řadě pracovišť používají. Výsledná cena celé implantace nebývá tak výrazně odlišná, tedy my za práci účtujeme méně. Můžeme však poskytovat vysoké garance, neboť máme výborné výsledky.