Dentální hygiena

Je lepší  problémům se zuby předcházet, než je následně řešit. Kazům i parodontitidě se dá spolehlivě vyhnout. Je to příjemnější, snadnější  a finančně úspornější, než napravovat vzniklé škody.

Návštěva na dentální hygieně je správnou cestou pro každého, kdo nechce kazy ani snímací náhrady zubů v pozdějším věku. Problémy se zuby nejsou dědičné a dá se jim celkem jednoduše předejít dokonalou péčí. Udělat čisté prostředí ve vašich ústech, ukázat a poradit, jak tento stav udržet, to vše je náplní práce dentální hygienistky.

Apollonia - Dentální hygiena

Dentální hygiena tvoří nezbytnou součást komplexní péče o pacienta. U klientů, kteří zubní hygienu navštěvují pravidelně a dodržují doporučené postupy, nevznikají nové  problémy se zuby  a péče zubního lékaře se dostává na příjemnou úroveň pravidelných kontrol bez nutnosti ošetření.

Úloha hygienistky po přijetí pacienta

Nově příchozí klient  projde pečlivým vyšetřením u zubního lékaře včetně zhotovení rentgenových snímků. Vlastní dentální hygiena pak zahrnuje profesionální čištění zubů (ultrazvukem a ručními nástroji), vyleštění jejich povrchu od pigmentací a povlaků a ošetření fluoridovým gelem. To vše proběhne během jedné či více návštěv podle stavu chrupu a  množství zubního kamene. Pacient také získá dostatek informací o stavu svých úst, o tom, jak se efektivně starat o zuby, s ukázkou a nácvikem přímo v ústech. Dentální  hygienistka také poradí, jak vybírat zubní kartáček, případně doporučí další pomůcky jako je zubní nit, mezizubní kartáčky, fluoridační gel apod.

Nejlepší péče je pravidelná

Hygienistka si zve pacienta v pravidelných intervalech na kontrolu a čištění. Díky tomu má náš klient jistotu, že ho nečeká žádný nenadálý problém. Životnost zubů i provedených oprav se pravidelnými návštěvami na dentální hygieně značně prodlužuje.

Podívejte se na ceník dentální hygieny.